Artykuł sponsorowany

Okna plastikowe - tanie i wytrzymałe

Okna plastikowe - tanie i wytrzymałe

Okna plastikowe zyskują coraz większą popularność w Polsce, głównie ze względu na swoją atrakcyjną cenę i wysoką wytrzymałość. W ostatnich latach technologia produkcji tych okien znacznie się rozwinęła, co sprawia, że są one coraz bardziej konkurencyjne w stosunku do okien drewnianych czy aluminiowych. W poniższym artykule przedstawimy najważniejsze informacje na temat okien plastikowych, ich zalet oraz wskazówki dotyczące wyboru odpowiedniego modelu.

Wybór odpowiedniego profilu

Decydując się na zakup produktów, jakie oferuje producent okien plastikowych, warto zwrócić uwagę na rodzaj profilu, z którego są wykonane. Na rynku dostępne są różne profile, które różnią się grubością ścianek oraz liczbą komór wewnętrznych. Im więcej komór, tym lepsze parametry izolacyjne okna. Najpopularniejsze są profile pięcio-, sześcio-, a nawet siedmiokomorowe. Ważnym aspektem jest również materiał użyty do produkcji profili – warto wybrać takie, które są wykonane z wysokiej jakości PVC, ponieważ zapewniają one długotrwałość i odporność na warunki atmosferyczne.

Zastosowanie odpowiedniej szyby

Kolejnym istotnym elementem okien plastikowych jest szyba. W zależności od potrzeb można wybrać szyby jedno-, dwu-, a nawet trzyszybowe. Im więcej szyb, tym lepsza izolacja termiczna i akustyczna. Warto również zwrócić uwagę na rodzaj szyby – warto wybrać taką, która posiada niskoemisyjną powłokę, ponieważ wpływa to na zmniejszenie strat ciepła. Ponadto warto rozważyć zastosowanie szyb hartowanych czy laminowanych, które są bardziej odporne na uszkodzenia mechaniczne.

Montaż i serwis okien plastikowych

Profesjonalny montaż okien plastikowych jest kluczowy dla ich prawidłowego funkcjonowania oraz osiągnięcia optymalnych parametrów izolacyjnych. Dlatego warto zwrócić się do sprawdzonego wykonawcy, który posiada odpowiednie doświadczenie oraz certyfikaty potwierdzające jego kompetencje. Warto również zapytać o gwarancję na montaż oraz serwis – większość producentów oferuje od 5 do 10 lat gwarancji na swoje produkty. W przypadku ewentualnych problemów z oknami ważne jest również, aby firma montująca była w stanie szybko i sprawnie przeprowadzić naprawę lub wymianę uszkodzonych elementów.