Artykuł sponsorowany

Do jakiego stylu pokoju będą pasować kominki boczne?

Do jakiego stylu pokoju będą pasować kominki boczne?

Kominki boczne, czyli takie, które są zamontowane na ścianie w sposób nieco przesunięty na bok, zyskują coraz większą popularność w aranżacji wnętrz. Dzięki swojej niecodziennej formie, mogą nadać pomieszczeniu wyjątkowego charakteru i stworzyć przytulną atmosferę. W jakich stylach aranżacji wnętrz najlepiej sprawdzą się tego typu kominki?

Przeczytaj również: Jak przerobić mieszkanie rodem z PRL w nowoczesny apartament?

Styl nowoczesny

Kominki boczne doskonale wpisują się w nowoczesne wnętrza, gdzie dominuje prostota, minimalizm i funkcjonalność. W takich pomieszczeniach kominek może stać się centralnym punktem, który przyciąga wzrok i dodaje ciepła. Wybierając kominek boczny do wnętrza utrzymanego w stylu nowoczesnym, warto zwrócić uwagę na jego design – najlepiej, aby był prosty, geometryczny i pozbawiony zbędnych ozdobników. Materiały, z których wykonany jest kominek również mają znaczenie – szkło, stal nierdzewna czy beton to popularne wybory we współczesnych aranżacjach.

Styl loftowy

Styl loftowy charakteryzuje się surowością, industrialnym klimatem oraz eksponowaniem oryginalnych elementów konstrukcyjnych budynku. Kominki boczne w Górze Kalwarii mogą stać się ciekawym dodatkiem do takiego wnętrza, szczególnie jeśli zostaną wykonane z materiałów takich jak cegła, beton czy stal. Warto również zwrócić uwagę na sposób montażu kominka – w stylu loftowym doskonale sprawdzi się opcja zawieszenia go na ścianie, co doda pomieszczeniu nieco przestrzeni i lekkości.

Styl skandynawski

Styl skandynawski to przede wszystkim prostota, naturalne materiały oraz jasne, stonowane kolory. Kominki boczne mogą być interesującym uzupełnieniem takiej aranżacji, szczególnie jeśli wykonane są z drewna lub kamienia. Warto również zwrócić uwagę na dodatki – w stylu skandynawskim świetnie sprawdzą się tekstylia w jasnych kolorach oraz rośliny, które wprowadzą do wnętrza przytulność i ciepło. Kominek boczny może stać się centralnym punktem pokoju, wokół którego będzie można zorganizować strefę wypoczynku z wygodnymi fotelami i miękkimi poduszkami.