Artykuł sponsorowany

Jakie są nieinwazyjne metody usuwania tzw. podwójnego podbródka?

Jakie są nieinwazyjne metody usuwania tzw. podwójnego podbródka?

Podwójny podbródek, czyli nagromadzenie tkanki tłuszczowej w dolnej części twarzy, może być powodem kompleksów i utraty pewności siebie. Na szczęście istnieje wiele nieinwazyjnych metod, które pozwalają na pozbycie się tego problemu. W tym artykule przedstawimy trzy popularne metody usuwania podwójnego podbródka, które nie wymagają chirurgicznej interwencji.

W jaki sposób można pozbyć się podwójnego podbródka? Przegląd metod

Kriolipoliza to nowoczesna metoda redukcji tkanki tłuszczowej, która polega na zamrażaniu komórek tłuszczowych. Zabieg ten jest bezpieczny i nieinwazyjny, a jego efekty są długotrwałe. Podczas zabiegu specjalistyczne urządzenie chłodzi tkankę tłuszczową do temperatury, która powoduje śmierć komórek tłuszczowych, jednocześnie nie uszkadzając otaczających tkanek. Następnie organizm naturalnie usuwa martwe komórki przez układ limfatyczny. Kriolipoliza może być stosowana również w przypadku podwójnego podbródka, redukując jego objętość i ujędrniając skórę.

Mezoterapia to kolejna nieinwazyjna metoda usuwania podwójnego podbródka w Białymstoku, która polega na podawaniu mikroiniekcji z substancjami aktywnymi. W przypadku redukcji tkanki tłuszczowej stosuje się tzw. mezoterapię lipolityczną, która zawiera substancje rozkładające tłuszcz. Zabieg ten jest bezbolesny i nie wymaga znieczulenia, a efekty są widoczne już po kilku sesjach. Mezoterapia lipolityczna nie tylko redukuje ilość tkanki tłuszczowej, ale również poprawia elastyczność skóry i pobudza krążenie.

Fale radiowe to metoda wykorzystująca energię termiczną do stymulacji produkcji kolagenu i elastyny w skórze. Dzięki temu zabiegowi skóra staje się bardziej jędrna i elastyczna, co pozwala na redukcję objętości podwójnego podbródka. Fale radiowe są bezpieczne i nie powodują żadnych uszkodzeń skóry czy otaczających tkanek. Zabieg ten może być stosowany samodzielnie lub w połączeniu z innymi metodami, takimi jak kriolipoliza czy mezoterapia, co pozwala na uzyskanie jeszcze lepszych efektów.

Podsumowując, istnieje wiele nieinwazyjnych metod usuwania podwójnego podbródka, które pozwalają na poprawę wyglądu twarzy bez konieczności przeprowadzania chirurgicznych zabiegów. Kriolipoliza, mezoterapia lipolityczna i fale radiowe to tylko niektóre z nich, które cieszą się dużym zainteresowaniem ze względu na swoją skuteczność i bezpieczeństwo.