Artykuł sponsorowany

Jakie płytki dobrze sprawdzą się w łazience?

Jakie płytki dobrze sprawdzą się w łazience?

Wybór odpowiednich płytek do łazienki to kluczowy element podczas urządzania tego pomieszczenia. Właściwie dobrane materiały sprawią, że łazienka będzie nie tylko estetyczna, ale także funkcjonalna i łatwa w utrzymaniu czystości. W poniższym artykule przedstawiamy rodzaje płytek, które świetnie sprawdzą się w łazience, oraz ich zalety i wady.

Jakie płytki do łazienki warto wybrać?

Płytki ceramiczne to najpopularniejszy materiał stosowany w łazienkach. Są one wytrzymałe, odporne na wilgoć i zarysowania, a także łatwe w utrzymaniu czystości. Dostępne są w różnych wzorach, kolorach i rozmiarach, co pozwala na tworzenie nieograniczonych aranżacji wnętrz. Warto jednak zwrócić uwagę na klasę ścieralności płytek (PEI). Im wyższa wartość, tym większa odporność na ścieranie. W przypadku łazienki zalecane są płytki o wartości PEI 3 lub wyższej.

Gresowe płytki w łazience w Gnieźnie to kolejny popularny materiał. Charakteryzuje się wysoką wytrzymałością na ściskanie oraz niskim nasiąkaniem wodnym, dzięki czemu jest szczególnie polecany do pomieszczeń narażonych na wilgoć. Płytki gresowe występują w różnych formatach i wykończeniach, takich jak matowe, błyszczące czy strukturalne. Ponadto gres imitujący naturalne materiały, takie jak drewno czy kamień, pozwala na uzyskanie eleganckiego i ciepłego wyglądu łazienki. Warto jednak pamiętać, że niektóre płytki gresowe mogą być śliskie, dlatego warto zwrócić uwagę na ich współczynnik tarcia (R), który powinien wynosić minimum R9.

Płytki szklane to coraz częściej wybierany materiał do łazienek ze względu na swoją oryginalność i nowoczesny wygląd. Są one odporne na wilgoć, plamy i zarysowania, a także łatwe w utrzymaniu czystości. Płytki szklane doskonale odbijają światło, co sprawia, że pomieszczenie wydaje się większe i jaśniejsze. Warto jednak pamiętać, że montaż płytek szklanych może być trudniejszy niż w przypadku innych materiałów, a także mogą być one nieco droższe. Z tego względu warto dobrze przemyśleć swój wybór lub skonsultować go ze specjalistą.