Artykuł sponsorowany

Jak kancelaria radcowska może pomóc frankowiczom?

Jak kancelaria radcowska może pomóc frankowiczom?

Frankowicze, czyli osoby posiadające kredyty we frankach szwajcarskich, od lat borykają się z problemami związanymi z wysokimi ratami i niekorzystnymi przelicznikami walut. Wielu z nich decyduje się na walkę o swoje prawa w sądzie. W takiej sytuacji pomoc kancelarii radcowskiej może okazać się nieoceniona. W tym artykule dowiesz się, jak kancelaria radcowska może pomóc frankowiczom w walce o sprawiedliwość.

Ocena sytuacji prawnej kredytu

Pierwszym krokiem, jaki podejmuje kancelaria radcowska, jest dokładna analiza umowy kredytowej oraz wszelkich dokumentów związanych z kredytem we frankach szwajcarskich. Radcy prawni sprawdzają, czy bank nie naruszył praw klienta, np. poprzez wprowadzenie niejasnych lub niedozwolonych klauzul, niewłaściwe informowanie o ryzyku kursowym czy niewłaściwe wyliczanie marży. Na podstawie tej analizy radca prawny może doradzić frankowiczowi, czy warto dochodzić swoich praw w sądzie oraz jakie są szanse na wygraną.

Przygotowanie pozwu przeciwko bankowi

Jeśli radca prawny uzna, że frankowicz ma podstawy do dochodzenia swoich praw w sądzie, kolejnym etapem jest przygotowanie pozwu przeciwko bankowi. W pozwie radca prawny opisuje zarzuty wobec banku, takie jak naruszenie przepisów prawa bankowego, wprowadzenie niedozwolonych klauzul czy niewłaściwe wyliczanie marży. Ponadto, w pozwie może się znaleźć żądanie o ustalenie nieważności umowy kredytowej lub zmiany jej postanowień, np. o zastosowanie korzystniejszego przelicznika walut. Jeśli chodzi o profesjonalne usługi, jakie oferuje doświadczona kancelaria (frankowicze), Poznań jest miastem, w którym warto udać się np. do Michała Sierpińskiego.

Reprezentacja frankowicza w sądzie

Kancelaria radcowska reprezentuje frankowicza na każdym etapie procesu sądowego. Radca prawny przygotowuje wszystkie niezbędne dokumenty, takie jak wnioski dowodowe czy odpowiedzi na zarzuty strony przeciwnej. Ponadto radca prawny uczestniczy w rozprawach sądowych, gdzie przedstawia argumenty na rzecz frankowicza oraz odpiera argumenty strony przeciwnej. Dzięki wsparciu kancelarii radcowskiej frankowicz może liczyć na profesjonalną pomoc prawną oraz większe szanse na wygraną w sądzie.