Artykuł sponsorowany

Ile kosztuje leczenie zębów w Warszawie?

Ile kosztuje leczenie zębów w Warszawie?

Czy zastanawiałeś się kiedyś, ile kosztuje leczenie zębów w Warszawie? Ceny usług stomatologicznych w stolicy Polski mogą być różne, ale warto znać przeciętne stawki, aby móc świadomie wybrać najlepszą ofertę. W tym artykule przedstawimy orientacyjne ceny za poszczególne zabiegi stomatologiczne w Warszawie, uwzględniając różne aspekty takie jak lokalizacja gabinetu, doświadczenie lekarza czy używane materiały.

Wizyta kontrolna i diagnostyka

Pierwszym krokiem w leczeniu zębów jest oczywiście wizyta kontrolna u stomatologa. W Warszawie ceny za tego rodzaju usługi wahają się od 50 do 150 złotych. Podczas takiej wizyty lekarz oceni stan uzębienia pacjenta, może również zlecić dodatkowe badania, takie jak zdjęcia rentgenowskie czy tomografię komputerową. Cena za zdjęcie RTG zwykle wynosi od 30 do 80 złotych, natomiast za tomografię komputerową trzeba zapłacić od 200 do nawet 500 złotych, w zależności od zakresu badania i renomy gabinetu.

Leczenie próchnicy i endodoncja

Jednym z najczęstszych problemów stomatologicznych jest próchnica. Leczenie zębów w Warszawie w przypadku próchnicy obejmuje najczęściej usunięcie zmienionych chorobowo tkanek zęba i wypełnienie ubytku. Koszt takiego zabiegu zależy od wielkości ubytku oraz użytych materiałów, ale przeciętnie wynosi od 100 do 300 złotych. W przypadku bardziej zaawansowanych problemów może być konieczne przeprowadzenie leczenia kanałowego, którego cena zaczyna się od 300 złotych, a może sięgać nawet 1000 złotych za jeden ząb, szczególnie jeśli konieczne jest użycie mikroskopu endodontycznego.

Protetyka i implantologia

W przypadku braku jednego lub kilku zębów, pacjenci często decydują się na protetykę czy implantologię. W Warszawie ceny za koronę protetyczną wahają się od 500 do 2000 złotych, w zależności od materiału, z którego jest wykonana (np. metal, porcelana czy cyrkon). Jeśli chodzi o implanty, to koszt ich wszczepienia może wynosić od 2000 do nawet 7000 złotych za jeden implant, a cena ta obejmuje zarówno samą śrubę tytanową, jak i koronę protetyczną na implancie. Warto jednak pamiętać, że wysoka cena nie zawsze idzie w parze z jakością, dlatego warto sprawdzić opinie o danym gabinecie oraz lekarzu przed podjęciem decyzji.