Artykuł sponsorowany

Co może trafić do skupu metali kolorowych?

Co może trafić do skupu metali kolorowych?

Czy zastanawiałeś się kiedyś, co możesz zrobić ze starymi, niepotrzebnymi przedmiotami wykonanymi z metali kolorowych? Zamiast wyrzucać je na śmietnik, warto oddać je do skupu metali kolorowych, gdzie zostaną przetworzone na nowe produkty. W ten sposób nie tylko zarobisz dodatkowe pieniądze, ale także przyczynisz się do ochrony środowiska.

Kable i przewody elektryczne

Jednym z najbardziej powszechnych przedmiotów, które można sprzedać w skupie metali kolorowych, są kable i przewody elektryczne. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że te codziennie używane przedmioty zawierają cenne metale, takie jak miedź, aluminium czy cynk. W skupie metali kolorowych kabli i przewodów dokonuje się ich segregacji oraz odzysku metali zawartych w ich wnętrzu. Dzięki temu uzyskane surowce mogą zostać wykorzystane do produkcji nowych kabli i przewodów lub innych przedmiotów. Oddając stare kable do skupu, przyczyniasz się więc do zmniejszenia ilości odpadów oraz oszczędności surowców naturalnych.

Radiatory i elementy grzewcze

Innymi przedmiotami, które często trafiają do skupu metali kolorowych w Poznaniu, są radiatory oraz różnego rodzaju elementy grzewcze. Takie przedmioty zwykle wykonane są z aluminium, miedzi lub mosiądzu, które są cennymi surowcami wtórnymi. W skupie metali kolorowych radiatory i elementy grzewcze są demontowane, a następnie przetapiane na nowe produkty. Dzięki temu procesowi możliwe jest odzyskanie wartościowych metali oraz zmniejszenie ilości odpadów. Oddając stare radiatory do skupu metali kolorowych, wspierasz gospodarkę o obiegu zamkniętym oraz dbasz o środowisko naturalne.

Baterie i akumulatory

Baterie i akumulatory to kolejne przedmioty, które można oddać do skupu metali kolorowych. Zawierają one wiele cennych metali, takich jak cynk, nikiel czy kadm, które mogą być ponownie wykorzystane w produkcji nowych baterii i akumulatorów. W skupie metali kolorowych baterie i akumulatory są odpowiednio segregowane, a następnie przetwarzane w celu odzysku zawartych w nich metali. Dzięki temu procesowi możliwe jest ograniczenie ilości trujących odpadów oraz zmniejszenie zużycia surowców naturalnych. Oddając zużyte baterie i akumulatory do skupu metali kolorowych, przyczyniasz się do ochrony środowiska oraz zrównoważonego rozwoju gospodarki.